۴ سال پیش

بیوگرافی هانس کریستین اندرسن + جملات زیبا از هانس کریستین اندرسن

بیوگرافی هانس کریستین اندرسن + جملات زیبا از هانس کریستین اندرسن

بیوگرافی هانس کریستین اندرسن

هانس کریستین اندرسن (متولد 2 آپریل 1805 – متوفی 4 آگوست 1875) نویسنده مشهور دانمارکی بود. علیرغم اینکه اندرسن نویسنده تعداد زیادی نمایشنامه، سفرنامه، رمان و شعر بوده است، اما بیشتر شهرت او به خاطر نگارش داستان‌های پریان است. محبوبیت هانس کریستین اندرسن تنها در میان کودکان نیست، و داستان‌های وی بیانگر گذر تدریجی و انتقال نسل به نسل افسانه‌های باستانی و ملی است که او در قالب قصه‌هایی جذاب به رشته تحریر درآورده است.

داستان‌های پریان به بیش از 125 زبان مختلف در جهان ترجمه شده‌اند که به نوعی در فرهنگ عمومی بسیاری از جوامع به خصوص در غرب جا گرفته‌اند. مهم‌ترین ویژگی قصه‌های هانس کریستین اندرسن وجود آموزه‌های مهمی همچون پاکدامنی، شجاعت، مقاومت و … است که همراه با جذابیت داستانی که دارند، علاوه بر کودکان، برای بزرگسالان هم دلنشین و خواندنی هستند.

از جمله مهم‌ترین داستان‌های هانس کریستین اندرسن می توان به لباس جدید پادشاه، پری دریایی، نایتینگل، ملکه برفی و جوجه اردک زشت اشاره کرد. بسیاری از آثار هانس کریستین اندرسن دستمایه تولید انیمیشن و فیلم‌های متعدد سینمایی و تلویزیونی شده‌اند و فیلمنامه‌ها و نمایشنامه‌های زیادی بر اساس قصه‌های پریان هانس کریستین اندرسن نوشته شده‌اند.

جملات زیبا از هانس کریستین اندرسن

زندگی هر انسانی، قصه ای است که با دستان خداوند نوشته شده است.

جایی که کلمات ناکام بمانند، موسیقی سخن می گوید.

از زندگی لذت ببر. زمان زیادی برای مردن هست.

زندگی به تنهایی زیباترین قصه است.

سفر کردن، زندگی کردن است.

منبع نیکند

http://www.nikend.com/quote/author/hans-christian-andersen

۱ بازدید