۳ سال پیش

بیوگرافی جین وبستر + جملات زیبا از جین وبستر

بیوگرافی جین وبستر + جملات زیبا از جین وبستر

بیوگرافی جین وبستر

جین وبستر با نام اصلی آلیس جین چندلر وبستر (متولد 24 جولای 1876 – متوفی 11 ژوئن 1916) نویسنده آمریکایی و مؤلف کتاب‌های زیادی از جمله «بابا لنگ دراز» و «دشمن عزیز» بود. بهترین کتاب‌های وبستر شامل شخصیت‌های اصلی دختران جوان پرانرژی و دوست‌داشتنی است که در طول داستان بزرگ شده و از لحاظ فکری، اخلاقی، و اجتماعی به بلوغ می‌رسند. طنز، دیالوگ‌های هوشمندانه، و کمی نقد تلخ اجتماعی، کتاب‌های وبستر را برای خوانندگان قابل قبول و لذت‌بخش می‌کند.

وبستر طرفدار حق رأی زنان و تحصیلات برای زنان بود و در راهپیمایی‌ها در حمایت از حقوق زنان شرکت می‌کرد. او در کتاب‌هایش هم ایده سواد و حق رأی زنان را ترویج می‌کرد.

جین وبستر در ساعت 10:30 بعد از ظهر روز 10 ژوئن 1916 صاحب دختری شد. در ابتدا پس از زایمان همه چیز خوب پیش رفت، ولی بعد از آن وبستر مریض شد و در ساعت 7:30 صبح روز بعد به علت تب زایمان در سن 39 سالگی درگذشت.

جملات زیبا از جین وبستر

می خواهم هر ثانیه از زندگیم را خوش باشم و می خواهم وقتی كه خوش هستم بدانم كه خوش هستم.

مسافرت و دیدن دنیا خود یك نوع آموختن و پروردن است.

انسان هرگز چیزهایی كه مزه اش را نچشیده هوس نمی كند، اما پس از اینكه یكبار مزه ی نعمتی را چشید، آن وقت دیگر محرومیت از آن دشوار است.

انسان وقتی یك چیزی را با تمام توان بخواهد تلاش می كند و سرانجام آن را به دست می آورد.

كامیابی و پیروزی، بسان كرم شب‌تاب از دور می‌درخشد، ولی از فاصله‌ی نزدیك نه سویی دارد و نه حرارتی.

چقدر دشت و صحرا پرماجرا است و لذت زندگی در آمیختن با این ماجراها است نه نوشتن آنها در کتاب.

من رمز خوشبختی واقعی را چشیده ام، باید حال را دریابی، نه اینکه همیشه افسوس گذشته را بخوری و فکر آینده باشی. باید قدر لحظاتی را که در اختیار داری بدانی.

مواظب باش که چشمانت را بیش از حد بر روی جزئیات متمرکز نکن. به اندازۀ کافی دور بایست تا بتوانی دورنمایی از کل دریافت کنی.

من کاملا به ارادۀ آزاد خود و قدرت خود در رسیدن به خواسته ها ایمان دارم، و این باوری است که کوه را جابجا می کند.

هر چه بیشتر مردان را بررسی می کنم، بیشتر متوجه می شوم که آن ها فقط پسرانی هستند که بیش از اندازه بزرگ شدند تا بتوان تنبیه شان کرد!

منبع نیکند

http://www.nikend.com/quote/author/jean-webster

۱ بازدید