۳ سال پیش

بیوگرافی اپرا وینفری + جملات زیبا از اپرا وینفری

بیوگرافی اپرا وینفری + جملات زیبا از اپرا وینفری

بیوگرافی اپرا وینفری

اپرا گِیل وینفری (متولد 29 ژانویه 1954) مالکِ رسانه، مجری برنامه‌های گفتگو محور، بازیگر، تهیه‌کننده و نیکوکار آمریکایی است. وینفری بیشتر به خاطر برنامه گفتگو محور خود به نام شویِ اپرا وینفری که پربیننده‌ترین برنامه در نوع خود در تاریخ بوده و به طور سراسری در آمریکا از سال 1986 تا 2011 پخش می‌شد، مشهور است. او با لقب “ملکه تمام رسانه ها”، ثروتمندترین آمریکایی آفریقایی‌تبار قرن بیستم، بزرگترین نیکوکار سیاهپوست در تاریخ آمریکا و تنها میلیاردر سیاهپوستِ حال حاضر (2015) آمریکای شمالی است. در بسیاری از ارزیابی‌ها از او به عنوان بانفوذترین زن جهان یاد می‌شود. در سال 2013، مدال آزادیِ ریاست جمهوری توسط باراک اوباما و درجه دکترای افتخاری از سوی دانشگاه‌های دوک و هاروارد به وی اعطا شد.

وینفری در منطقه‌ای روستایی از میسیسیپی و از مادری نوجوان متولد و بعد از آن در محله‌ای شهریدر میلواکی بزرگ شد. او در طول دوران کودکیش با مشکلات عدیده‌ای دست و پنجه نرم کرد، طبق گفته خودش در سن 9 سالگی مورد تجاوز قرار گرفت، در 14 سالگی باردار شد و پسری مرده به دنیا آورد. وینفری برای زندگی نزد مردی که وی را پدر خطاب می‌کند فرستاده شد. او سپس هنگامی که در دبیرستان مشغول تحصیل بود شغلی در رادیو برای خود دست و پا کرد و به عنوان گزارشگر اخبار شبانگاهی در سن 19 سالگی مشغول به کار شد. استعداد وی در سخنرانی بداهه سرانجام منجر شد که پا به عرصه برنامه‌های گفتگو محور روزانه بگذارد، سپس شویِ گپ و گفتِ محلی درجه سوم شیکاگو را به درجه اول ارتقاء داد و بعد از آن شرکت تولیدی خود را تاسیس کرد.

با ایجاد شکلی خودمانی از برنامه‌های اعترافی در ارتباطات رسانه‌ای، وی سبک تاک شو که پیشگام آن فیل دوناهو بوده را دچار تغییرات اساسی کرد و بر محبوبیت آن افزود. طی مطالعه‌ای که در دانشگاه ییل صورت گرفت گفته شده است که وینفری تابوهای قرن بیستم را در هم شکسته است. در اواسط سال های 1990 او شوی خود را با تمرکز بر ادبیات، خود بهبودی و معنویت دچار تغییر کرد.

هر چند وی به خاطر ترویج فرهنگ اعتراف، تبلیغ ایده‌های جنجالی خودیاری و اتخاذ رویکردی احساس محور مورد انتقاد قرار گرفته، اما اغلب به خاطر غلبه بر سختی‌ها و تبدیل شدن به فردی نیکوکار تحسین می‌شود. از سال 2006 تا 2008 حمایت اپرا وینفری از باراک اوباما، در یک تخمین بیش از یک میلیون رأی در رقابت‌های تنگاتنگِ مقدماتی حزب دموکرات در سال 2008 به ارمغان آورد.

جملات زیبا از اپرا وینفری

خودت را فقط با آدم هایی محصور کن که تو را بالاتر خواهند برد.

هر چه بیشتر زندگی خود را تحسین کنی و جشن بگیری، چیزهای بیشتری در زندگی برای جشن گرفتن پیدا می کنی.

وقتی می دانی در مسیر موفقیت قرار داری که کار خود را انجام دهی و دستمزدی بابت آن نگیری.

بزرگترین ماجراجویی که می توانی دنبال کنی اینست که رویاهای خود را زندگی کنی.

وقتی در بحرانی قرار داشته باشی، واقعا خودت را می شناسی.

وقتی کاری که انجام می دهی را دست کم بگیری، دنیا شخصی که هستی را دست کم می گیرد.

بعضی از زنان نقطه ضعفی در مقابل کفش ها دارند… من اگر لازم باشد می توانم پابرهنه راه بروم. من نقطه ضعفی در مقابل کتاب ها دارم.

منبع نیکند

http://www.nikend.com/quote/author/oprah-winfrey

۱ بازدید