۳ سال پیش

بیوگرافی مارک زاکربرگ + جملات زیبا از مارک زاکربرگ

بیوگرافی مارک زاکربرگ + جملات زیبا از مارک زاکربرگ

بیوگرافی مارک زاکربرگ

مارک الیوت زاکربرگ (متولد 14 می 1984) کارآفرین اینترنتی، برنامه‌نویس کامپیوتر، و نیکوکار آمریکایی است. او رییس هیئت مدیره، مدیرعامل، و مؤسس وبسایت شبکه اجتماعی فیسبوک است.

زاکربرگ به همراه هم‌خوابگاهی‌ها و دوستان خود در دانشگاه هاروارد به نام‌های ادواردو ساورین، اندرو مک‌کلوم، داستین موسکوویتز، و کریس هیوز وبسایت فیسبوک را از خوابگاه هاروارد راه‌اندازی کرد. این گروه بعداً فیسبوک را به دیگر دانشکده‌های این دانشگاه معرفی کردند. فیسبوک به سرعت گسترش یافت و تا سال 2012 دارای یک میلیارد کاربر بود. زاکربرگ به خاطر ادعای دیگر اعضای این گروه که برای نقش خود در فاز شکل‌گیری فیسبوک ادعای سهم داشتند، بارها درگیر دعواهای حقوقی شد.

در دسامبر 2012، زاکربرگ و همسرش پریسیلا چان اعلام کردند که بیشتر ثروت خود در طول زندگی‌شان را صرف “پیشبرد پتانسیل انسانی و ترویج برابری” خواهند کرد. در اول دسامبر 2015، آن‌ها اعلام کردند که 99% سهام خود در فیسبوک (به ارزش 45 میلیارد دلار در آن زمان) را به بنیاد خیریه چان زاکربرگ که خود آن را تأسیس کردند، اهدا خواهند کرد.

مجله تایم در سال 2010 زاکربرگ را به عنوان شخصیت سال معرفی کرد و از آن زمان تاکنون همواره وی را در بین 100 فرد ثروتمند و تأثیرگذار جهان قرار داده است.

جملات زیبا از مارک زاکربرگ

من فکر می کنم اصلی ساده در تجارت اینست که اگر کارهایی که آسان تر هستند را زودتر انجام دهی، در واقع می توانی پیشرفت زیادی در کار داشته باشی.

من فیسبوک را وقتی که 19 سالم بود شروع کردم. در آن زمان چیز زیادی راجع به تجارت نمی دانستم.

با دادن قدرت اشتراک گذاری به مردم، ما دنیا را شفاف تر می کنیم.

در دنیایی که خیلی سریع تغییر می کند، تنها استراتژی که شکست خوردن آن تضمین شده است ریسک نکردن است.

بزرگترین ریسک این است که هیچ ریسکی نکنی.

منبع نیکند

http://www.nikend.com/quote/author/mark-zuckerberg

۱ بازدید