۳ سال پیش

بیوگرافی مارکوس زوساک + جملات زیبا از مارکوس زوساک

بیوگرافی مارکوس زوساک + جملات زیبا از مارکوس زوساک

بیوگرافی مارکوس زوساک

مارکوس فرانک زوساک (متولد 23 ژوئن 1975) نویسنده‌ای استرالیایی است. زوساک بیشتر به خاطر دو کتاب “دزد کتاب و نامه‌رسان، دو رمان برای جوانان که در سطح بین‌المللی بسیار پرفروش بودند شناخته می‌شود. او در سال 2014 جایزه مارگارت ادواردز را به خاطر تلاش‌ها و آثارش در زمینه ادبیات جوانان دریافت کرد.

زوساک در سیدنی استرالیا متولد شد. مادر او لیزا اصالتاً اهل آلمان و پدر او هلموت اهل اتریش است که در اواخر دهه 1950 به استرالیا مهاجرت کردند. مارکوس دو خواهر و یک برادر بزرگتر از خود دارد. وی در دانشگاه نیو ساوت ولز به مطالعه زبان انگلیسی و تاریخ پرداخت، و با مدرک لیسانس هنر از آنجا فارغ‌التحصیل شد.

زوساک نویسنده شش کتاب است. سه اثر نخست وی بین سال‌های 1999 تا 2001 در سطح بین‌المللی منتشر و جوایز متعددی را کسب کردند. کتاب نامه‌رسان در سال 2002 به چاپ رسید و جوایز و شهرت بسیاری را برای زوساک به همراه داشت. دزد کتاب در سال 2005 منتشر شد و به بیش از 30 زبان مختلف ترجمه شده است. علاوه بر بردن جوایزی در استرالیا و خارج کشور، این کتاب رتبه نخست را بر روی وبسایت آمازون و فهرست کتاب‌های پرفروش نیویورک تایمز و همچنین کشورهای برزیل، ایرلند و تایوان در اختیار گرفت.

جملات زیبا از مارکوس زوساک

هر وقت روشی پیدا می کنی که درست کار نمی کنه، یک قدم به روشی که درست کار می کنه نزدیک تری.

بعضی وقت ها مردم زیبا هستند. نه به خاطر چهره شان، نه به خاطر حرف هایی که می زنند، بلکه فقط به خاطر همان چیزی که هستند.

یک حقیقت آشکار: تو قرار است بمیری. آیا این تو را نگران می کند؟

گاهی اوقات من به پدرم به چشم یک آکوردئون نگاه می کنم. وقتی او به من نگاه می کند و لبخند می زند و نفس می کشد، من صدای نُت ها را می شنوم.

حتی مرگ هم دارای قلب است.

پرتاب یک گلوله برفی به صورت، شروعی ایده آل برای یک دوستی پایدار است.

من سخت تلاش می کنم و اهداف بزرگی دارم. مردم می توانند عاشق کتاب های من باشند یا از آنها متنفر باشند ولی هرگز نمی توانند مرا متهم به تلاش نکردن بکنند.

برای اینکه یک نویسنده باشید باید از تنها بودن لذت ببرید.

شکست بهترین دوست من به عنوان یک نویسنده بوده است. آن شما را امتحان می کند تا ببیند توانایی لازم برای عبور از سد مشکلات را دارید یا نه.

موضوعات بزرگ اعلب فقط موضوعات کوچکی هستند که مردم به آن توجه می کنند.

منبع نیکند

http://www.nikend.com/quote/author/markus-zusak

۱ بازدید